Composer Cloud – test usługi

Nie tak dawno została uruchomiona usługa Composer Cloud i Composer Cloud X, w artykule tym chciałbym przedstawiać wam krótki test tej usługi oraz pokazać co dostaniemy płacąc za nią.

Composer Cloud

Composer Cloud

Jest to usługa subskrypcji miesięcznej lub rocznej kapitalnych brzmień czy może bardziej instrumentów amerykańskiej firmy specjalizującej się w programowaniu banków brzmień np instrumentów akustycznych (fortepianów, instrumentów orkiestrowych czy chórów). Za ułamek ceny (około 10%) wszystkich instrumentów wynoszącej ponad 12 000 dolarów (tak dobrze przeczytaliście… to jest dwanaście tysięcy dolarów 🙂 czyli na nasze prawie 50 tysięcy złotych) dostajemy dostęp do używania ich przez cały czas trwania naszego zobowiązania. Różnice pomiędzy wersją Composer Cloud a Composer Cloud X są w zawartości pakietu (Gold i Platinum). Wybierając np.: co miesięczną płatność w wysokości 29 $ dostajemy dostęp do wszystkich brzmień oznaczonych jako Gold Edition (w przypadku pakietu Composer Cloud).

Co zatem znajduje się w usłudze?

Ponieważ do uruchomienia brzmień potrzeba tzw playera, otrzymujemy przede wszystkim player PLAY (który jest jednocześnie wtyczką w formacie VSTi), działającą z wszystkimi znanymi mi programami do tworzenia czy nagrywania muzyki takimi jak Steinberg Cubase, Ableton Live, FL Studio czy inne. Player ten może być wielokrotnie przez nas użyty (np na różnych trakach). Jako taki umożliwia on załadowanie 16 różnych instrumentów i użycia ich w naszych projektach.

Instrumenty które mamy do naszej dyspozycji (kliknijcie w link aby zapoznać się z danym instrumentem):

Brzmień tych można użyć do każdego rodzaju muzyki, niezależnie czy będzie to muzyka klasyczna, filmowa, rock, pop, dance czy etniczna znajdziecie tu instrumenty możliwe do zastosowania w każdym z rodzajów muzyki. Usługa ta jest odpowiednia dla wszystkich kompozytorów i producentów muzycznych. Ja również z niej korzystam.

Ile to kosztuje???

Firma EastWest przygotowała 3 plany subskrypcji brzmień i instrumentów – Students, Composer Cloud i Composer Cloud X. Plan dla studentów (w domyśle kompozycji, dyrygentury) kosztuje 14,99 $, drugi 29,99 $ – oba plany płatne co miesiąc. Trzeci plan kosztuje 49,99 $ płatne co miesiąc ale zobowiązanie na rok. Czy to tanio drogo? To już sami oceńcie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.soundsonline.com/composercloud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *